Editörün Önerdiği FilmlerFilm İncelemeleri
Popüler

Doyumsuz Bir Komedi: Aile Arasında

Vizon tarihi 1 Aralık 2017 olan Aile Arasında filminin süresi 2 saat 5 dakikadır. Filmin yönetmenliğini Ozan Açıktan üstlenmiş. Filmin kadrosu güçlü isimlerden oluşuyor. Engin Günaydın (Fikret) Demet Evgar (Solmaz) Erdal Özyağcılar (Haşmet) Devrim Yakut (Mükerrem) Fatih Artmak (Emirhan) Şevket Çoruh (Neco) Gülse Birsel (Mihriban) Derya Karadağ (Leyla)

aile-arasinda-fikret-solmaz-leyla
Leyla, Solmaz, Fikret

Aynı hafta vizyona giren Star Wars filmini geride bıraktı. Filmi 540 bin kişi izlemiş. Bu güzel filmin senaryosu güzel oyuncu Gülse Birsel‘e ait.

Film de Fikret ve Solmaz karakterleri, komik ve tesadüfî bir şekilde tanışırlar ve olaylar bu tanışmadan sonra başlar. Solmaz’ın bir kızı vardır. Kızının babası Neco (Şevket Çoruh) ailesiyle pek ilgilenmeyen, sorumsuz biridir. Evi terk etmesiyle karısı solmaz kendine eş aramaya başlar çünkü kızı yakın zaman da evlenecektir.

aile-arasinda-kiz-isteme
Kız İsteme

Yorum

Filmi izlerken gülmekten bir saniye bile yeriniz de duramayacaksınız. Son zamanlar da izlediğim en iyi komedi tarzında film diyebilirim sizlere. Film izleyiciler tarafından genel de olumlu yönde eleştirilmiş gözüküyor, filmin kadrosu gayet beğenilmiş aynı zaman da oyunculukları da. Hatta filmin ikincisinin çıkmasını isteyenler bile var. Filmin konusunun kendine özgün oluşuyla da beğenileri üzerine topluyor. Bir önce ki cümlem de belirttiğim gibi beğenilmesin de oyuncu kadrosunun  büyük etkeni var filmi izleyenlerin çoğu Avrupa Yakası, Yalan Dünya fanları. Hal böyle olunca yorumlar da genel olarak olumlu yönde oluyor. Gülse Birsel’in ilk kez sinema senaryosu yazdığını da belirtmeden geçmeyeyim. Filmin müzik seçimleri bence gayet başarılı.

aile-arasinda-gulse-engin-demet
Gülse Birsel, Engin Günaydın, Demet Evgar

Eleştiriler

Olumsuz eleştirilere bakacak olursak oyuncu Devrim Yakut’un önceden rol aldığı bir kaç filmde de aynı rolü alması seyircilerin dikkatinden kaçmıyor bu durumdan sıkılmış gözüküyorlar. Film de kimilerine göre eş cinsel-trans karakter kullanılması önemli, mesaj içerikli olmuşken bazı seyircilerin bu durum hoşlarına gitmemiş gözüküyor. Bir diğer dikkat çeken olumsuz eleştiri ise filmin içindeki esprilerin büyük çoğunluğunun fragman da yayınlanması. Film de bazı sahneler mesajlar içeriyor fark ettiyseniz örneğin; pavyon da çalışan insanlara kötü gözle bakıldığı, hoş karşılanmadığı toplumdaki sınıf ayrımına ama o kişilerin hayatlarına bakıldığın da farklı senaryolarla karşılaşıldığı görülmektedir. Engin Günaydın’ın film de rol almasa bu kadar izlenilmeyeceği de yapılan yorumlar arasında.

Bizontele Puanıasd

Senaryo
Kamera
Hikaye

Senaryo ve oyuncu kadrosu için verilen puanların ortalaması.
Ziyaretçi Puanı: Henüz hiç puan veren olmamış. İlk olmak ister misin?
Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlarda ilgini çekebilir!

Close
Close