Film İncelemeleri

Dağ 2

The Mountain 2

Film Afişi
 • Vizyon Tarihi: 3 Kasım 2016
 • Tür: Savaş, Dram
 • Süre: 2 Saat 20 Dakika
 • Yönetmen: Alper Çağlar
 • Senarist: Alper Caglar
 • Oyuncular: Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli, Ozan Agaç, Bedii Akin, Murat Arkin...
 • imdb Puanı: 9.6
 • Dağ filmin devam filmi olan Dağ 2 nin yönetmenliğini Alper Çağlar devam ettirmiştir. film 4 Kasım 2016‘ da vizyona girmiştir. Dram türünde olan film 2 saat 15 dakika sürmektedir. imdb puanı ise 9.6’dır. Devam filminde Bekir ve Oğuz verilen görevi başarılı bir şekilde yerine getirmişlerdir. Ve yeni görevleri için canla başla mücadele edeceklerdir.

  dag-2-oyunculari

  Konu

  Oğuz ve Bekir zorlu mücadelenin sonunda verilen görevi hayatları pahasına yerine getirmişlerdir. Askerlikten başka meslek yapamayacağını anlayan bu iki genç her şeyden vazgeçerek bu zorlu yaşamı seçerek ilk adımı atarlar. Zorlu mülakatlardan geçerek göreve başlamışlardır ve rütbe olarak da yükselmişler. Uzun yıllar geçmiş ve görevlerine devam ederken yeni bir görev gelir ve kolları sıvarlar bu sefer ki görevleri kuzey ırakta teröristler tarafından alıkoyulan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmaktır. Hayatları bir kez daha tehlikededir ve her ne olursa olsun görev için her şeyi yapacaklardır.

  dag-2-izle

  Yorum

  İnsanı değerlerin işlendiği vicdanın devreye girdiği yine bir kez daha Türk askerinin merhametinin gösterildiği mükemmel bir film. İnsan olmanın her şeyden önce Türk olmanın onurunu hatırlatan bir yapıt. En az Dağ kadar beğendim ama ne kadarı kurgu ne kadarı gerçek bilemediğim sahneleri var bana göre. Film Akıcı sürükleyici tekrar tekrar kendini izlettiriyor. Filmde akıldan çıkmayacak nefes kesen sahneler var her an ne olacak diye. Bekir ve Oğuz’un çekişmeleri de filmin tuzu biberi . mutlaka izlemelisiniz.

  Bizontele Puanı - 7.5

  7.5

  Senaryo ve oyuncu kadrosu için verilen puanların ortalaması.
  4.15 ( 2 defa puan verilmiş)
  Etiketler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bunlarda ilgini çekebilir!

  Close
  Close