Film İncelemeleri

Dağ

Film Afişi
 • Vizyon Tarihi: 16 Kasım 2012
 • Tür: Aksiyon, Savaş, Dram
 • Süre: 1 Saat 30 Dakika
 • Yönetmen: Alper Caglar
 • Senarist: Alper Caglar
 • Oyuncular: Çağlar Etuğrul, Ufuk Bayraktar, Fırat Doğruloğlu
 • imdb Puanı: 8.1
 • Alper Çağlar‘ın yönetmenliğinde ki Dağ filmi 2012 yapımı aksiyon dram savaş filmi türündedir. Film 1 saat 30 dakika sürmektedir. filmin IMDb puanı ise 8,1/10’dur. birbirinden farklı yaşam tarzına sahip ve birbirine zıt iki askerin ortak bir görev sonucunda farklılıklarından sıyrılarak ortak amaç için mücadele etmelerini konu ediniyor. Oyuncu kadrosunda Çağlar Etuğrul, Ufuk Bayraktar, Fırat Doğruloğlu gibi isimler yer almaktadır.

  dag-1-konusu

  Konu

  Oğuz üniversite okumuş tarih bölümünden mezun olmuştur. Hayatını istediği gibi yaşayan zorluk görmemiştir. Bedelli askerlik yapma imkanı olan Oğuz yaşadığı hayatı anlamlandırırken düşünmek için çok zamanı olur ve kısa dönem olarak askerlik yapmak ister. bu kararı ailesine açıkladığında ise sen yapamazsın gibi bir çok tepkiyle karşılaşır ama Oğuz’u hiçbir şey yıldıramaz ve görevini yerine getirmek için yol koyulur. Diğer tarafta ise Ankaralı Bekir var Bekir askeriyenin sorunlu askeridir birçok kez asiliği ve dik başlılığı yüzünden ceza almış ve askerliği uzamıştır. Bu iki askerin kaderi birbirleriyle ettikleri kavgalarla birleşir. Bekir Oğuz’u kısa dönem diyerek her seferinde aşağılar Oğuz’da geri kalmaz. Bu kavgaların onları bir araya getireceğinden habersizlerdir ortak bir amaç için omuz omuza mücadele edeceklerinden de. Yoğun kar yağışından dolayı tepede ki iletişim anteninde arıza çıkmış tamir için görevlendirilen askerler pusuya düşmüştür. bu görevli askerlerden sadece Oğuz ve Bekir sağ çıkmıştır. Bekir ve Oğuz dağda artık tek başına kalmışlardır kendilerinden başka kimseleri yoktur yapacakları tek bir şey vardır beraber olup mücadele etmek ve görevi yerine getirmektir.

  dag-fragman

  Yorum

  Milli duyguların tam anlamıyla karşı tarafa işlediği bir film. Türk olup askeri filmlerden etkilenmeyen yoktur. Birbirine zıt iki insanın bayrak ve vatan için bir araya gelmelerinin anlatıldığı harika bir film. İnsanlar ne kadar farklı olurlarsa olsunlar ortak bir amaç bulduklarında bir araya gelirler. Hayatın tüm gerçekliğinin ortaya koyulduğu ara ara Duygusal anlar yaşatan milli duyguları uyandıran kalplere işleyen bir yapıda. Filmi izlediğiniz de verilen mesajları daha iyi anlayacağınızı umuyorum. Son olarak harika bir film izlemediyseniz mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

  Bizontele Puanı - 8

  8

  Senaryo ve oyuncu kadrosu için verilen puanların ortalaması.
  Ziyaretçi Puanı: Henüz hiç puan veren olmamış. İlk olmak ister misin?
  Etiketler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bunlarda ilgini çekebilir!

  Close
  Close